A. Dvořák: Rusalka

  • Účinkují: Tereza Mátlová, Peter Berger, Martin Šrejma, Daniel Hůlka, Ester Pavlů, Vladimír Chmelo, Eliška Gattringerová, Nela Skarková, Markéta Dvořáková, Anita Jirovská, Ahmad Hedar, Markéta Doubravská
  • Režie: Jaromír Brych
  • Kostýmy: Lukáš Bartoň
  • Producent: KVArt Production s.r.o.
  • Choreografie: Jiří Horák

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojata jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si posluchač najde i ty nejjemnější nuance geniálního díla.


Taneční company: Sabina Bažantová, Tomáš Kuťák


Osoby a obsazení:


Rusalka - Tereza Mátlová

Je jednou z předních českých sopranistek, vyhledávanou především pro její široký repertoárový záběr, sahající přes muzikál, operetu až po mimořádně exponované operní role.


Princ - Peter Berger

Slovenský tenorista patří k pilířům Národního divadla v Praze a Brně, často hostujícím ve významných evropských a světových operních domech.

Princ - Martin Šrejma (alternace)

Martin Šrejma patří mezi přední české tenoristy. Od roku 2005 je sólistou Národního divadla v Praze a pravidelně vystupuje ve všech operních domech v republice. Objevuje se též na mezinárodních scénách např. v Německu, Itálii, Holandsku, Anglii, Španělsku, Japonsku aj.


Vodník - Daniel Hůlka

Jméno Daniela Hůlky není třeba českému publiku představovat. Nesmazatelně se zapsal do historie českého muzikálu a s rolí Vodníka se vrací ke svým operním kořenům.


Ježibaba, Cizí kněžna - Ester Pavlů

Je představitelkou nastupující pěvecké generace, nedávno objevenou pražským Národním divadlem, ve kterém debutovala v titulní roli opery Carmen.


Hajný, Lovec - Vladimír Chmelo

Barytonista, který je pěveckým poradcem všech účinkujících sólistů, má za sebou dlouholetou mezinárodní kariéru vrcholící v Metropolitní opeře v New Yorku, ve které ztvárnil mimo jiné i postavu Hajného v opeře Rusalka, uváděnou přímým přenosem do kin celého světa.


Eliška Gattringerová

Je absolventka HAMU, která již během studií hostovala v Národním divadle a na dalších českých scénách. Je vítězkou řady mezinárodních soutěží a za sebou má newyorskou stáž u legendární pěvkyně Aprile Millo.


Kuchtík, 1.žínka - Nela Skarková

Čerstvá absolventka pražské HAMU je nejmladší umělkyní našeho ansámblu. Rodačka z Ostravska už zaznamenala svůj první velký úspěch vítězstvím na pěvecké soutěži vysokých škol v Olomouci.


Druhá žínka - Markéta Dvořáková

Svým širokým záběrem obsáhla mnoho hudebních stylů. Začínala ve zpěvohrách v pražském divadle Archa a v soudobé opeře (některé role byly psány přímo pro ni). Účinkovala v muzikálu a věnuje se koncertní činnosti.


Třetí žínka - Anita Jirovská

Pěvkyně se sametovým mezzosopránem je také z líhně pražské HAMU a je absolventkou programu Erasmus na partnerské HEMU ve švýcarském Lausanne. Odtud vedly její první úspěchy do Francie a na Slovensko, v současnosti účinkuje v českých divadlech a vede také Opera studio Praha.


Ahmad Hedar

Český klavírista syrsko-libanonského původu se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro jeho mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty.


Markéta Doubravská

Významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery, je čerstvou držitelkou “Liberecké Thálie”. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec.


Vstupenky

5. 11. 2021 19:00 Premiéra
26. 11. 2021 19:00
16. 12. 2021 19:00