A. Dvořák: Rusalka

  • Účinkují: Tereza Mátlová, Peter Berger, Daniel Hůlka, Ester Pavlů, Vladimír Chmelo, Nela Skarková, Tereza Hořejšová, Anita Jirovská, Ahmad Hedar, Markéta Doubravská
  • Režie: Jaromír Brych
  • Kostýmy: Lukáš Bartoň
  • Producent: KVArt Production s.r.o.
  • Choreografie: Jiří Horák

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojata jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si posluchač najde i ty nejjemnější nuance geniálního díla.

Osoby a obsazení:


Rusalka - Tereza Mátlová

je jednou z předních českých sopranistek, vyhledávanou především pro její široký repertoárový záběr, sahající přes muzikál, operetu až po mimořádně exponované operní role.


Princ - Peter Berger

Slovenský tenorista patří k pilířům Národního divadla v Praze a Brně, často hostujícím ve významných evropských a světových operních domech.


Vodník - Daniel Hůlka

Jméno Daniela Hůlky není třeba českému publiku představovat. Nesmazatelně se zapsal do historie českého muzikálu a s rolí Vodníka se vrací ke svým operním kořenům.


Ježibaba, Cizí kněžna - Ester Pavlů

je představitelkou nastupující pěvecké generace, nedávno objevenou pražským Národním divadlem, ve kterém debutovala v titulní roli opery Carmen.


Hajný, Lovec - Vladimír Chmelo

Barytonista, který je pěveckým poradcem všech účinkujících sólistů, má za sebou dlouholetou mezinárodní kariéru vrcholící v Metropolitní opeře v New Yorku, ve které ztvárnil mimo jiné i postavu Hajného v opeře Rusalka, uváděnou přímým přenosem do kin celého světa.


Kuchtík, 1.žínka - Nela Skarková

Čerstvá absolventka pražské HAMU je nejmladší umělkyní našeho ansámblu. Rodačka z Ostravska už zaznamenala svůj první velký úspěch vítězstvím na pěvecké soutěži vysokých škol v Olomouci.


Druhá žínka - Tereza Hořejšová

rovněž absolventka HAMU je již několikanásobnou laureátkou naší nejvýznamnější pěvecké soutěže v Karlových Varech. Hostuje v několika českých operních divadlech a svou mimořádnou muzikalitu uplatňuje na koncertních pódiích.


Třetí žínka - Anita Jirovská

pěvkyně se sametovým mezzosopránem je také z líhně pražské HAMU a je absolventkou programu Erasmus na partnerské HEMU ve švýcarském Lausanne. Odtud vedly její první úspěchy do Francie a na Slovensko, v současnosti účinkuje v českých divadlech a vede také Opera studio Praha.


Ahmad Hedar

Český klavírista syrsko-libanonského původu se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro jeho mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty.


Markéta Doubravská

Významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery, je čerstvou držitelkou “Liberecké Thálie”. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec.

Vstupenky

18. 6. 2021 20:00 Letní scéna Sychrov
26. 6. 2021 20:00 Letní scéna Konopiště
27. 6. 2021 20:00 Letní scéna Konopiště
3. 7. 2021 20:00 Letní scéna Kuks
17. 7. 2021 19:00 Letní scéna Mělník
13. 8. 2021 20:30 Letní scéna Opočno
15. 8. 2021 20:00 Letní scéna Mikulov