Vánoční koncert - Peter Berger

  • Účinkují: Peter Berger

Slovenský tenorista Peter Berger vystudoval zpěv na konzervatoři ve svých rodných Košicích a ještě v době studií se stal sólistou košické opery. Zde si vytvořil základ svého repertoáru - zpíval Nemorína (Nápoj lásky), Ernesta (Don Pasquale), Alfréda (Traviata) či Lenského (Oněgin).  

V roce 2007 debutoval v roli Pinkertona (Madame Butterfly) v bratislavském Slovenském národním divadle a odtud se jeho působení rozšířilo na české operní scény včetně brněnského a pražského Národního divadla, kde jako stálý host působí dodnes. 

Neustálým zdokonalováním svého lyrického tenoru (u Vladimíra Chmela) se propracoval k dramatičtějším rolím, českého, francouzského a italského repertoáru, pro které je stále více vyhledávaným také v zahraničí (Princ, Laca, Dalibor, Werther, José). 

Zpíval v řadě evropských a světových divadlech - Wexford, Palermo, Santiago de Chile, Brémy, Tokyo, Peking, Varšava, festival v Glynderbourn a v posledních letech absolvoval významné debuty ve Velkém divadle v Moskvě jako Princ v Rusalce a Don Jose v Teatro Reggio v Italském Turíně. 

Je častým hostem koncertních pódií v širokém repertoáru kantátových a oratorních skladeb. V projektu Belcanto zabrousil i do vod známých operet a muzikálů.